Surat, Gujarat
GST No. 24AAJCA5477F1ZM
Call 0804826422678% Response Rate
Send Enquiry










| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Fabric | Georgette |
| Fabric Type | Poly Georgette |
| Set Content | With blouse piece |
| Occasion | Party Wear |
| Pattern | Embroidered |
| Saree Length | 6.5 m |
| Brand | apple saree |
| Craft Type | Fancy Prints |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Work | Lace Border |
| Print or Pattern | Stripes |
| Occasion | Party Wear |
| Fabric Type | Georgette |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Saree Length | 6.3 m |
| Wash Care | Dry Clean Only |
View Complete details








| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Work | Zari Work |
| Print or Pattern | Bandhani |
| Set Content | With blouse piece |
| Occasion | Casual Wear |
| Fabric Type | Pure Georgette |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Craft Type | weaving |
| Brand | apple sarees |
| Saree Length | 6.30 m |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
View Complete details



| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Work | Lace Border |
| Print or Pattern | Stripes |
| Occasion | Party Wear |
| Fabric Type | Georgette |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Saree Length | 6.3 m |
| Wash Care | Dry Clean Only |
View Complete details




Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Fabric | viscose |
| Occasion | Festive Wear, Wedding Wear |
| Pattern | Multi-Design |
| Color | Red |
| Saree Length | 6.3 mtr |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Border Type | Zari Border |
| Work | Handwork |
View Complete details









| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Work | Embroidered |
| Print Type | Floral Print |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Daily Wear |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric | Silk |
View Complete details