Surat, Gujarat
GST No. 24AAJCA5477F1ZM
Call 0804826422679% Response Rate
Send Enquiry










| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Pattern | Body Designed |
| Color | Blue |
| Silk Type | Banarasi Silk |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Festive Wear |
| Brand | Apple Saree |
| Wash Care | Dry clean |
| Blouse Length | 0.80m |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Fabric | viscose |
| Occasion | Wedding, Festive |
| Saree Length | 5.5 m |
| Pattern | Floral, Animal Motifs |
| Work | weaving |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Weave Type | Powerloom |
| Zari Type | Gold Zari |
View Complete details